SIRIO SQ 165W/200-1000 AD (145139) - LED Drivers
back to LED Drivers
145139 - SIRIO SQ 165W/200-1000 AD
SIRIO SQ 165W/200-1000 AD - 145139 - TCI
Features
Rated Voltage
220...240 V
Dimming:
D4i (Active DALI)
MIDNIGHT Function
CLO (Constant Lumen Output)
Adjustable DC EMERGENCY
Additional technical features:
RIPPLE FREE
ACTIVE PFC (pf>0.9)
NOT SELV (>120V)
4/5 kV DM/CM SURGE Input Protection
4/8 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/6 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/8 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/10 kV DM/CM SURGE Input Protection
Approvals:
ENEC
CCC
RCM
CE
UKCA
Plastic case:
Square
for Built-in
Size:
170 x 40 x 100 mm
last update:
3/17/2026
Constant Current
Current
NFC programming
Current
AOC via cables (ADJ. OUT. CURRENT)
200 mA
220-240 V = Output power
60 W
250 mA
220-240 V = Output power
75 W
300 mA
90 W
350 mA
105 W
400 mA
120 W
450 mA
135 W
500 mA
150 W
550 mA
165 W
600 mA
165 W
650 mA
165 W
700 mA
165 W
750 mA
165 W
800 mA
165 W
850 mA
165 W
900 mA
165 W
950 mA
165 W
1000 mA
165 W
1050 mA
165 W