SIRIO SL 40W/200-700 1-10V (145080) - LED Drivers
back to LED Drivers
145080 - SIRIO SL 40W/200-700 1-10V
SIRIO SL 40W/200-700 1-10V - 145080 - TCI
Features
Rated Voltage
220...240 V
Dimming:
1-10V only
MIDNIGHT Function
CLO (Constant Lumen Output)
Additional technical features:
RIPPLE FREE
ACTIVE PFC (pf>0.9)
SELV >60/<>
DIMMING: AMPLITUDE (AM) IEEE1789-2015 - Dim-to-Warm
4/5 kV DM/CM SURGE Input Protection
4/8 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/6 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/8 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/10 kV DM/CM SURGE Input Protection
Approvals:
ENEC
CCC
RCM
CE
UKCA
Plastic case:
Slim
for Built-in
Size:
175 x 34 x 46 mm
last update:
3/17/2026
Constant Current
Current
200 mA
220-240 V = Output power
15.4 W
Current
250 mA
220-240 V = Output power
19.25 W
300 mA
23.1 W
350 mA
26.95 W
400 mA
30.8 W
450 mA
34.65 W
500 mA
38.5 W
550 mA
40 W
600 mA
40 W
650 mA
40 W
700 mA
40 W