SIRIO SQ 75W/500-1500 1-10V (145076) - LED Drivers
back to LED Drivers
145076 - SIRIO SQ 75W/500-1500 1-10V
SIRIO SQ 75W/500-1500 1-10V - 145076 - TCI
Features
Rated Voltage
220...240 V
Dimming:
1-10V only
MIDNIGHT Function
CLO (Constant Lumen Output)
Additional technical features:
RIPPLE FREE
ACTIVE PFC (pf>0.9)
SELV >60/<>
DIMMING: AMPLITUDE (AM) IEEE1789-2015 - Dim-to-Warm
4/5 kV DM/CM SURGE Input Protection
4/8 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/6 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/8 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/10 kV DM/CM SURGE Input Protection
Approvals:
ENEC
CCC
RCM
CE
UKCA
Plastic case:
Square
for Built-in
Size:
133 x 39 x 75 mm
last update:
3/17/2026
Constant Current
Current
500 mA
220-240 V = Output power
37.5 W
Current
550 mA
220-240 V = Output power
41.25 W
600 mA
45 W
650 mA
48.7 W
700 mA
52.5 W
750 mA
56.2 W
800 mA
60 W
850 mA
63.7 W
900 mA
67.5 W
950 mA
71.2 W
1000 mA
75 W
1050 mA
75 W
1100 mA
75 W
1150 mA
75 W
1200 mA
75 W
1250 mA
75 W
1300 mA
75 W
1350 mA
75 W
1400 mA
75 W