SIRIO SQ 75W/300-1000 1-10V (145075) - LED Drivers
back to LED Drivers
145075 - SIRIO SQ 75W/300-1000 1-10V
SIRIO SQ 75W/300-1000 1-10V - 145075 - TCI
Features
Rated Voltage
220...240 V
Dimming:
1-10V only
MIDNIGHT Function
CLO (Constant Lumen Output)
Additional technical features:
RIPPLE FREE
ACTIVE PFC (pf>0.9)
NOT SELV (>120V)
DIMMING: AMPLITUDE (AM) IEEE1789-2015 - Dim-to-Warm
4/5 kV DM/CM SURGE Input Protection
4/8 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/6 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/8 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/10 kV DM/CM SURGE Input Protection
Approvals:
ENEC
CCC
RCM
CE
UKCA
Plastic case:
Square
for Built-in
Size:
133 x 39 x 75 mm
last update:
3/17/2026
Constant Current
Current
300 mA
220-240 V = Output power
32,4 W
Current
350 mA
220-240 V = Output power
37,8 W
400 mA
43,2 W
450 mA
48,6 W
500 mA
54 W
550 mA
59,4 W
600 mA
64,8 W
650 mA
70 W
700 mA
75 W
750 mA
75 W
800 mA
75 W
850 mA
75 W
900 mA
75 W
950 mA
75 W
1000 mA
75 W
1050 mA
75 W