SIRIO SL 150W/200-700 1-10V (145152) - LED Drivers
back to LED Drivers
145152 - SIRIO SL 150W/200-700 1-10V
SIRIO SL 150W/200-700 1-10V - 145152 - TCI
Features
Rated Voltage
220...240 V
Dimming:
1-10V only
MIDNIGHT Function
CLO (Constant Lumen Output)
Additional technical features:
RIPPLE FREE
ACTIVE PFC (pf>0.9)
NOT SELV (>120V)
DIMMING: AMPLITUDE (AM) IEEE1789-2015 - Dim-to-Warm
4/5 kV DM/CM SURGE Input Protection
4/8 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/6 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/8 kV DM/CM SURGE Input Protection
6/10 kV DM/CM SURGE Input Protection
Approvals:
ENEC
CCC
RCM
CE
UKCA
Plastic case:
Slim
for Built-in
Size:
240 x 37 x 58 mm
last update:
3/17/2026
Constant Current
Current
500 mA
220-240 V = Output power
71 W
Current
550 mA
220-240 V = Output power
78,1 W
600 mA
85,2 W
650 mA
92,3 W
700 mA
99,4 W
750 mA
106,5 W
800 mA
113,6 W
850 mA
120,7 W
900 mA
127,8 W
950 mA
134,9 W
1000 mA
142 W
1050 mA
150 W
1100 mA
150 W
1150 mA
150 W
1200 mA
150 W
1250 mA
150 W
1300 mA
150 W
1350 mA
150 W
1400 mA
150 W